Pomeranian, Almanya’nın Pomeranya bölgesinden köken alan, küçük boyutlu, sevimli ve tüylü bir köpek ırkıdır. Adını, Almanya’nın Pomeranya bölgesinden almıştır. Pomeranianlar, küçük boyutlarına rağmen canlı, enerjik ve zeki köpekler olarak bilinirler. Boyut ve ağırlıkları genellikle 1.5 ila 3 kilogram arasında olup, omuz yükseklikleri 15-30 cm arasındadır.

Pomeranian evde yaşayabilir mi ?

Evet, Pomeranianlar genellikle ev içinde yaşamak için uygun köpeklerdir. Küçük boyutları ve genellikle canlı, enerjik kişilikleri nedenyle, apartman, daire ve müstakil ev yaşamına uygunlardır. Tabiki bazı özel ihtiyaçları vardır. (her canlının ihtiyacı olduğu kadar 🙂 )

1 . Pomeranian Egzersiz ihtiyacı nasıl karşılanır ?

Pomeranianlar küçük ve enerjik köpekler olduğu için güne kısa yürüyüşler yaptırarak başlayabilirsiniz, yürüşleri yaparken oyunlar da katarsanız zekasının gelişimini sağlayabilirsiniz.

2. Pomeranian Tüy bakımı nasıl olmalıdır ?

Pomeranian kalın ama yumşak çift katmanlı bir tüy yapısına sahiptir. Bu sebeple düzenli tüy bakımı yapmak gerekmektedir. Haftalık taramak hem tüylerine hemde hoşlarına gidecektir ve tüylerin düğümlenmesinide engelleyecektir.

3. Pomeranianla eğitim yapmak, eğitmek zor mu ?

Pomeranian zeki köpeklerdir, fakat eğitim süreci sabır ve tutarlılık gerektirir. Temel komut eğitimlerini hemen öğrendikleri gibi ev içi aile kurallarınıda öğrenebilirler bu da daire, apartman gibi yerlede yaşamasını kolaylaştıracaktır.


Asil yavrular - bir yavrumuz olacak
Asil yavrular – bir yavrumuz olacak

Pomeranian Fiyatları Nedir ? Neye Göre Değişir ?

Pomeranian köpeklerinin fiyatları, bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir. Irk standartlarına uygun, kaliteli Pomeranianlar genellikle daha yüksek fiyatlıdır. Renk ve desen, soy ağacı, cinsiyet ve yetiştirici gibi faktörler, fiyatları etkileyen önemli unsurlardır. Bu köpeklerin fiyatları coğrafi konuma göre de değişebilir ve genellikle binlerce dolarlık bir aralıkta bulunabilir. Ancak, satın almadan önce dikkatli bir araştırma yapmak ve köpeğin sağlığına, soyuna ve yetiştirildiği koşullara özel bir vurgu yapmak önemlidir. Ayrıca, köpek sahiplenmeyi düşünenler için yerel hayvan barınakları veya kurtarma kuruluşları da uygun ve etik bir seçenek olabilir.

Pomeranian Köpekler Kaç Saat Uyumalıdır ?

Pomeranianlar genellikle 12 ila 16 saat arasında uyumaya ihtiyaç duyarlar ama bu durumu yaşadıkları hayat, sağlık durumu, enerji seviyesi gibi sebepler değişikliye uğratabilir. En iyi bilgiyi yine siz köpek sahipleri bilecektir. Köpeğinizi inceleyerek daha doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Asil yavrular – bir yavrumuz olacak – Pomeranian

Pomeranian köpek kaç çeşit var ?

Dünya’nın en tatlı köpekleri olan Pomeranianların Oyuncak Bebek Yüzlü, Tilki Surat ve Ayıcık Surat isimli 3 tür çeşiti bulunur.

pomeranian “Boo” cinsi var mı ?

Boo, İnternet fenomeni olan Pomeraniandır. En çok karıştırılan durum Pomeranianların boo cinsinde bir türü olmasıdır ama bir internet fenomenini olan Pomeranianın ismidir. Pomeranianların 3 türü vardır tilki suratlı pomeranian, oyuncaj bebek pomeranian, ayıcık surat pomeranian.

Pomeranian Kaç Yıl Yaşar ?

Sağlıklı bir Pomeranian köpekleri genellikle 12 ile 16 yıl arasında yaşarlar.


Bütün sorularınıza bizleri arayarak doğru cevaba ulaşabilirsiniz. Telefon numaramız : +90 532 404 94 54