asil yavrular sunar : Toy Poodle cinsi köpek ler standart Poodle (Caniche ırkı) cinsi köpeklerin daha küçük halidir. Bu durumdan dolayı Toy (oyuncak) ve poodle (kaniş) ismini almıştır. Bu özel ırk sevimli köpeği sahiplenmeden önce bu Blog’u okumanızı tavsiye ederim. 🙂 Bloğumuz da Toy Poodle Yavru Fiyatları , Toy Poodle Fiziksel Özellikleri gibi bilgiler sizlerin hoşuna gidecektir. İyi okurlar sayın okuyucumuz.

Asil yavrular toy poodle köpek
Asil yavrular toy poodle

Toy Poodle Nasıl Ortaya Çıkmıştır

Herkes tarafından ortaya çıkış ülkesi olarak Almanya diye biliniyor, çok özel bir bilgi değildir 🙂 wikipedia bulabilirsiniz bu bilgiyi. Fransa da çok popilerleşen bu ırk Fransa’nın milli köpeği kabul edilmiştir Caniche ırkı . Poodle cinsi köpekler birden çok boyutları olan tek ırktır. Toy Poodle boyutu hariç geri kalan tüm boyutlar standart Poodle olarak geçmektedir. Toy Poodle cinsi 18. Yüzyılda İngiltere ve Fransa’da trüf mantarı avcısı olarak yetiştirildi.

Toy grubunda yer alan mini Poodle, zaman içerisinde İngiltere ve onun dışında tüm dünya ülkelerinde popüler oldu. 19. Yüzyıllara gelindiğinde Victoria ve Gürcü kadınlarını tamamlayan eğlence ve gösteri köpekleri haline geldi. Sirkler ve gösterilerde kullanılmak amacı ile geliştirilen bu fino, gösteri ve şov yarışmalarının gerçek gözdesi olmuştur .Bugün tüm dünyada biliniyor ve tanınıyor oldukları gibi, Türkiye’de de aynı şekilde en popüler köpekler arasında yer alırlar. Ayıca yine günümüzde birçok süs köpeği cinsi oluşturma ve geliştirilmesinde yine Toy Poodle cinsleri ile melezleme kullanılır.

Toy Poodle özelliği olan tuy dökmemesi ve koku olmaması özelliği günümüz bahçesiz evlerde yaşama zorunluluğundan kaynaklı bu iki özelliğinde son derece önem taşıyor olması diğer minyatür köpek ırklarına nazaran bu cinsi yükseliş olmasına neden olmaktadır, haklı olarakta fiyat aralığı diğer cinslere nazaran yüksektir…

Bir çok toy poodle sahibi için göz ardı edilen önemli özelliklerinden biri de dünya’ nın en zeki ikinci köpek cinsi olması geçeğidir. Eğitimci olarak zeki ve akıllı bir insanoğlunu eğitmek nasıl bir eğitmene mutluluk vermekteyse, köpek ırklarında da aynı şekilde karmaşık modern yaşama adaptasyonun da evcil dostlarımıza bazı şeyleri öğretebilmek ve onların bu dış etkenlere cevap verebiliyor olmaları son derece önemlidigümör.

( kaniş )oy Poodle Fiziksel Özellikleri
Asil yavrular toy poodle

Toy Poodle Özellikleri

Toy Poodle özellikleri en güzel köpeklerden birisidir. Sahipleneceğiniz bu güzel özel ırk köpeğimizin özellikleri aşağıda olumlu ve olumsuzlukları verilmiştir.

Poodle ‘ın olumlu Özellikleri

 • Tüylerine bakmayın tüy dökmeyen ırkların başında gelmektedir. Poodle cinsi köpek tüy dökmez.
 • Aile bireyleri ile güzel bağ kurabilirler, çocuklarınıza güzel bir arkadaş olacaktır.
 • Bu özel ırk köpeğimiz zeka konusun da mükemmel seviye de olmakla beraber tüm eğitimlere açıktırlar.
 • Çok itaatkârdırlar
 • En çok aktif oyun oynmayı seven köpeklerdendir.
 • Çok fazla alana ihtiyaç duymadıkları için küçük evlerde güzel bir yaşam sürebilirler.

Poodle ‘ın olumsuz Özellikleri

 • Sahiplerine ve ailesine bağlı köpeklerdir bundan dolayı tek başına bırakmamak en doğrusu olacaktır.
 • Çok nadir olsada yeni tanıdıkları kişilere saldırganlık göstere bilmektedir.
 • Fiyatları en yüksek köpek cinsleridir.

Toy Poodle Fiziksel Özellikleri

Bu özel ırk köpeğimizin Fiziksel özellikleri oyuncak bir köpeğe benzemektedir, aşağıda Toy Poodle yavrumuzun Fiziksel Özellikleri verilmiştir.

 • Başka ad: Standar Poodle , Caniche, Barbone
 • Yaşam süresi: 13 yıl ile 18 yıl arası yaşaya bilirler
 • Boy: 24 – 28 cm Boyutuna ulaşabilirler
 • Kilo: Erkekler 1-2 veya 3 Kg Dişiler 1-2 veya 3 Kg olabilirler
( Caniche ırkı )Toy Poodle Fiziksel Özellikleri
toy-poodle-asil-yavrular

Toy Poodle Tuvalet Eğitimi ?

Öncellikli olarak köpeğimiz altı aydan küçük ve bahçesi olmayan bir evde yaşıyorsak, tuvalet eğitimini vermek gerekmektedir üç saat ve daha fazla yalnız bırakılmaması gerekmektedir. Yemek yedikten ve su içtikten sonra bir saat içerisin de sindirmeye başlayacaktır. Zaman ve mekan tutarlılık gösterdiği taktirde tuvalet eğitimini alması iki haftayı bulmayacaktır tecrübe ile sabit :). Yemeğini yedi yavrumuz ve aradan yarım saat veya bir saat geçti köpeğimizi dışarı çıkarmak için heycanlandırmanız gerekmektedir, bu sayede ilerleyen zamanlar da elinize tasmayı aldığınız da hem tuvaletini yapmak hemde eğlenmek için dışarı çıktığını düşünecektir yavrumuz. Toy Poodle yavrumuza tuvalet eğitimi verirken her zaman aynı yere götürmeniz, onunla oynamanız çok hızlandıracaktır tuvalet eğitimini. Günde 3 defa olacak şekilde yaşına girene kadar tuvalete götürmenizi tavsiye ederiz asil yavrular olarak.

Toy Poodle Bakımı Nasıl Yapılır ?

Bu köpeklerin sağlıklı bir vücut ile akıllarını korumak için egzersizlere ihtiyaç duyarlar. Günlük 20-40 dakika kadar bir yürüyüş ve koşu ihtiyaçlarını karşılamaları gerekmektedir. Egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için en doğru zaman sabah vakitleridir ancak bu yapılmazsa ilginç bir şekilde öğlen vakitlerinde daha uzun süre egzersiz ihtiyacı hisseder. Fiziksel egzersizlerin düşük etkide olması, zorlanmayacağı bir şekilde yapılması ve gerektiği gibi ayarlanması önemlidir.

Yavru Toy Poodle köpeklerinin henüz eklem ve kemikleri gelişim aşamasında olacağından, fazla veya zorlu egzersizler yapmasına kesinlikle izin verilmemelidir. Mesela bu yasak şeyler, mobilyadan aşağı veya yukarı zıplamak, merdivenlerden aşağı veya yukarı çıkması vb. durumları içerir.Tırnak ve kulak bakımlarına özen gösterin. Tırnaklar aylık olarak kesilmeli ve kulaklarda bal mumu şeklinde kirler oluşumu ve enfeksiyonlara karşı düzenli temizlik ve bakım ile engellenmelidir. Çünkü bu güzel köpeğin kulakları bazı sorunlara yatkındır.

Poodle Beslenmesi Nasıl Yapılır ?

Bu Köpeklar sağlıklı kabilmeleri için egzersize ihtiyaç duyarlar, çok sık olmayacak şekilde rutinleşmiş gün içerisinde 30-60 dakika yürüyüş ve koşu yaptırıması yavrunuz da enerji eksikliği doğuracaktır. Bu enerjiyi alabilmeleri için kuru mama verilmesi tavsiye edilir, ama bazı mamaların içerisin de ekstra kimyasal ek gıda maddeleri bulunmaktadır. Bu ek gıda maddeleri yavrunuzda alerjik reaksiyonlar gösterebilirler. Doğru mamayı bulmalıyız, kaliteli mama seçimini yaptıktan sonra gün içerisin de 2 öğün verilmesi tavsiye edilir, kabı çok dolu olmamalıdır , KG problemleri yaşamamak için.

Toy Poodle Yavru Fiyatları
Toy Poodle Yavru Fiyatları

Toy Poodle Fiyatları ?

Toy Poodle asil yavrular tüm makalemiz de bahsettiğimiz gibi çok özel bir ırktır. Bundan dolayı fiyatları diğer köpek cinselerine nazaran daha fazladır. Birden fazla özelliğine bakılarak veriliyor nedir bu özellikler.

 • Tüylerinin yapısı bakılmaktadır
 • burnun şekline bakılmaktadır
 • rengi ne bakılmaktadır
 • vücut yapısına bakılmaktadır

TÜRKİYE’NİN EN KALİTELİ ÖZEL IRK ÜRETİM ÇİFTLİĞİ ASİL YAVRULAR İYİ GÜNLER DİLER

asilyavrularlogo
asil yavrular