( Asil Yavrular ) Pomeranian Boo’lar boyları 14 ile 28 cm arasında değişiklik göstermektedir. Çok hareketli ve tatlı olan bu ırklar doğru yetiştirilmesi durumun da insanlarla güzel anlaşabilirler. Boyutlarından dolayı zarar görmemesi için çaba gerekmektedir, oyuncak ayılara benzeyen bu ırklar apartman ve residans evlerine çok uygundur. Doğru eğitim ile ev içinde alarım görevini çok güzel bir şekilde yürütmektedirler. Gün içerisin de bir kere dışarı çıkarılması önerilir. Diğer köpek ırkları gibi sahibine bile ilk zamanlar uzak kalabilirler.

Asil yavruların asil pomeranian yavruları
Asil yavruların asil pomeranian yavruları

Pomeranian Fiziksel Özellikleri

Pomeranian ırkı fiziksel olarak oyuncak kategorisinde yer alır. Hareketsiz bir biçimde iken onun pelüş bir ayı olduğunu bile düşünebilirsiniz. Erkeklerde yükseklik (omuzdan yere) ortalama; 18 – 30 cm dişilerde ise aynı şekilde ortalama olarak 18 – 30 cm. Kilo olarak ise dişi ve erkekler yine aynı ortalamaya sahip 1-3 kg. Bilindiği üzere küçük ırk köpekler büyük ırk köpeklere göre daha uzun bir yaşam sürebilmektedir. Bu tatlı köpeğin ortalama ömrü 14-16 yıldır ancak daha uzun yaşayan Pomeranian ırkı köpeklerde vardır.

pomarian-emoji
pomarian-emoji

Pomeranian Boo Köpek Eğitimi

Bu küçük ırk tatlı olduğu kadar aynı zamanda zekidir. Firmamıza son zamanlarda gelen köpek eğitimi taleplerinin büyük bölümünde Pomerian Boo ırkı yer almaktadır. Diğer tüm ırklarda olduğu gibi bu ırkta da büyük başarı elde eden ve istikrarını koruyan firmamız. Pomeranian Boo Eğitimi ile alakalı değerli köpek sahiplerine önemli bilgiler sunmak istedik. Yıllardır elde ettiğimiz tecrübelere bu blog yazısın yer vereceğiz.

Pomeranian Boo Tuvalet Eğitimi

Pomeranian ırkı küçük bedene sahip olduğu için bu ırk sahiplenenler genelde ev içerisi tuvalet eğitim biçimini tercih ederler. İçeride tuvalet eğitimi olarak isimlendirilen bu eğitim biçiminde tüm eğitimlerde olduğu gibi önceliğimiz sabır, sevgi ve disiplin. Bu üçü olmadan mutlak başarıdan her zaman uzak kalacağız.

Köpek tuvalet eğitiminde köpek pek çok köpek yanlış ve istenmeyen yerlere tuvalet yapabilmektedir. Bu noktada siz köpek sahiplerinin çözümü sabırlı ve sevgi dolu bir biçimde köpeğe doğru tuvalet biçimini öğretmek olacaktır. Eğer azarlama ve şiddet gibi olumsuz olaylara başvurursanız köpek ömrü boyunca korkak olabilir ve aranızda ki ilişki büyük bir darbe almış olur.

Pomaranian Boo Yanlış Noktalara Tuvalet Yaparsa Ne Yapmalıyız?

Tüm köpekler yavru iken aldıkları eğitimlerde pek çok kez hata yapar. Bizim onları her zaman desteklememiz gerekir. Eğer iyi ebeveynler olmazsak sonuç istediğimiz gibi olmaz. Tuvalet eğitiminde pek çok kez köpek yanlış yerlere tuvalet yapabilir. Bu durumda sizin almanız gereken en önemli aksiyon o bölgeyi kimyasallar ile iyice temizlemek çünkü eğer koku kalırsa köpek sürekli o noktayı tuvalet noktası olarak kullanır. Ve asla şiddet ve azarlama gibi davranışlar yapmamalısınız.

Pomaranian Boo İleri İtaat Eğitimi

Pomaranian İleri itaat eğitimi genel olarak köpeklerin temel itaat eğitiminde aldıkları eğitimi daha sağlam bir hale getirilmek için uygulanır. Bu eğitimin en önemli şart ise köpek temel itaat eğitiminden başarılı bir biçimde ayrılmış olması gerekir. Eğer Temel itaat eğitiminde başarı elde edemezse ileri itaat eğitimini de alamaz.

Bu eğitimde bir önce ki aşamada ki komutları tasmasız olarak yapması sağlanır. Bu sahibi köpek üzerinde daha kontrollü bir hale getirir. Köpek her ortamda çevresinde ne olursa olsun sahibinin komutlarını severek ve isteyerek gerçekleştirir. İleri itaat eğitimi konusunda ya da diğer eğitim türleri hakkında destek almak için istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Asil Yavrular Sunar…